Užitečné dárky do domácnosti

Daruj olivy

Nemůžete se dočkat, až se posadíte na pláži na deku a budete si užívat slunného počasí a pohodové atmosféry? Čekání na vysněnou dovolenou si můžete zkrátit kvalitními španělskými potravinami. Gastro balení olivyod Bassty osvěží.

Něco málo o olivách

K tradiční chutné, pestré a vyvážené středomořské kuchyni neodmyslitelně patří olivy. Olivy jsou plody středozemského stále zeleného stromu Olea europaea. Uzrávají po odkvětu bílých voňavých květů a jsou obzvlášť olejnaté. Obsahují totiž více jak padesát procent oleje a přibližně čtyřicet procent vody. Původ oliv sahá až do daleké Malé Asie. Obecně rozeznáváme dva druhy oliv, a to olivy zelené a olivy černé. Jen pro zajímavost můžeme zmínit, že černé olivy jsou doopravdy dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Zelené olivy jsou určeny pro konzumaci a češou se nezralé. Oproti tomu černé olivy musí být vždy zralejší, aby je bylo možné konzumovat. Černé olivy jsou proto bohatší také na olej.

Olivy jako významný zdroj minerálů a vitamínů pro Váš organismus

Kdo jí pravidelně olivy, má jistotu, že jí vyženou stravu plnou vitamínů a minerálů. Olivy jsou totiž významným zdrojem vitamínů A a E, nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, přírodních vláknin a minerálů. Olivy dodávají lidskému organismu železo, vápník, draslík a hořčík. Olivy nejvyšší kvality můžete stejně jako gastro balení zeleniny objednat od společnosti BMC Brno. Gastro balení olivy lze dodat v plechovkách, skle či vacích. Do oblíbeného zeleninového či těstovinového salátu můžete přidat například zelené olivy s celou mandlí. Chutnat Vám jistě budou také zelené olivy plněné paprikovou pastou.

27. 06. 2019

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

Skvělá služba (15. 08. 2014)
Bála jsem se bělení zubů, ale...
Testovací centrum (22. 04. 2014)
Ještě ne, ale mám to v květnu v...
Slyšel jsem spoustu názorů, že...