Užitečné dárky do domácnosti

Osobnostní předpoklady pro práci v sociálních službách

Pracovníci v sociálních službách se ocitají mnohdy pozicích, které jim nikdo z nás nemůže závidět. Jen stěží si dokážeme představit, co všechno tato profese obnáší.

Lidskost na prvním místě

Kromě extrémní psychické zátěže je tu také fyzická náročnost. Přitom je však nutné, aby zaměstnanec na této pozici dokázal uplatňovat nejen odborné znalosti, které získal studiem, ale především, aby si zachovával vstřícný a přátelský přístup ke klientům. Mnohdy jsou pracovníci v sociálních službách jedinými osobami, se kterými přijdou klienti do užšího kontaktu a stávají se tak jejich vrbami. Jsou znalosti, které se můžete naučit na základě četby odborných knih, ale empatii vás nenaučí žádná kniha. Pracovník v sociálních službách musí být v prvé řadě člověkem, který má zájem pracovat s lidmi. Musí být schopen vést dialog a naslouchat. Práce v sociálních službách není profesí, která by měla přesně danou pracovní dobu. I když opustíte výkon vašeho povolání, odnášíte si domů část svého povolání. Pokud se na práci v sociálních službách cítíte dostatečně psychicky odolní, a chybí vám jen potřebné vzdělání, pak se stačí přihlásit do speciálního kurzu.

Odborné vzdělání pro pracovníky v sociálních službách

Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Praha je realizován prostřednictvím agentrury Seduca. Tento kurz probíhá v několika termínech  během celého roku v rozsahu 150 hodin, přičemž 94 hodin tvoří teorie a 56 praxe. Tento kurz je akreditován podle zákona 108/2006 Sb. Jeho absolventi získávají odbornou způsobilost pro výkon povolání pracovníka v sociálních službách, tak jak je tato pozice vymezena v sociálním zákoně. Jelikož se však jedná o obor, ve kterém je potřeba sledovat aktuální trendy a nebát se používat nové metody při práci s klienty, jsou pořádány také speciální semináře, které slouží již stávajícím pracovníkům v sociálních službách. Více informací o těchto seminářích najdete na stránkách www.seduca.cz/vzdelavani-pracovniku-v-socialnich-sluzbach.

25. 01. 2018

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

Skvělá služba (15. 08. 2014)
Bála jsem se bělení zubů, ale...
Testovací centrum (22. 04. 2014)
Ještě ne, ale mám to v květnu v...
Slyšel jsem spoustu názorů, že...