Užitečné dárky do domácnosti

Portské pro šéfa

Víno old porter bývá dobrým prezentem při jakékoliv větší či menší sešlosti. Jste-li tedy pozváni například na společnou večeři k šéfovi, anebo se musíte účastnit jakékoliv jiné společenské akce, na kterou je vhodné přinést menší pozornost, tento druh vína se skvěle hodí! Jeho obliba je veliká nejen proto jeho výjimečnou chuť, ale především pro různost situací, při kterých se dá pít. Toto víno je totiž vynikající nejen jako přípitek, ale také třeba jako digestiv. Pro přátelské popíjení u praskajícího krbu, anebo na terase s výhledem na jezero je v podstatě bezkonkurenční.

Portské víno ze Španělska

Portské ze Španělska pak má hned několik výhod! Je známo, že Španělé pěstují a vyrábějí velmi kvalitní vína mimo jiné pro stálý přísun slunečních paprsků na vinice. Tradiční postupy a neutuchající péče a lidská práce na vybraných odrůdách jsou pak znát i na chuti červených či bílých vín, jakožto na chuti klasického portského. Nejen při pěstování je ale potřeba postupovat tradičně. Zrání ve vhodných sudech i další následná péče by měla být taková, jak ji známe od předků. Jedině tak lze docílit vynikající a tradiční chuti.

Víno z vinotéky i z internetu

Vína old porter u nás jdou koupit na různých prodejních místech, všude tam, kde se zajímají o poctivá a kvalitní vína. Mimo jiné si je také můžete objednat na internetu, například na stránkách www.oldporter.cz. Dovoz přímo z Pyrenejského poloostrova a dobrá spolupráce s dodavateli je nutností stejně jako výše popsané postupy při práci s vyzrálými hrozny. Vyzkoušejte chutné portské od prověřených dodavatelů i vy. Anebo jej věnujte těm, kteří si na něm s vámi pochutnají. Plná chuť vás jistě překvapí stejně jako příjemné chvíle strávené se šéfem…

 

25. 07. 2018

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

Skvělá služba (15. 08. 2014)
Bála jsem se bělení zubů, ale...
Testovací centrum (22. 04. 2014)
Ještě ne, ale mám to v květnu v...
Slyšel jsem spoustu názorů, že...