Užitečné dárky do domácnosti

Tradiční i netradiční recepty se dají sehnat všude

Receptů není nikdy dost. Každá správná hospodyňka jich má doma plný sešit, který postupem času plní dalšími a dalšími postupy, které pak nesčetněkrát zkouší a dotváří je k obrazu svému. Některé ženy se drží tradičních českých receptů, které dostaly od svých maminek či babiček, jiné se naopak zajímají také o cizokrajné kuchyně a o zajímavosti české moderní kuchyně.

Každá žena má svůj způsob, jak získává nové recepty. Mnohé se nechávají inspirovat svými kamarádkami, se kterými si vyměňují starší či nové recepty, rady a zkušenosti. Některé ženy získávají inspiraci při svých návštěvách v restauracích. A jsou také takové, které kvůli inspiraci zapínají televizory v době, kdy se v programu objevují nejrůznější pořady o vaření. Existuje také řada časopisů zaměřených na vaření a všechno kolem něj. Mnohé hospodyňky odebírají takové časopisy pravidelně, některé si je však náhodně kupují u novinových stánků nebo v trafikách na základě toho, jaké se v konkrétních číslech objevují recepty a návody.

Recepty se dají získávat také při toulkách po vlastech českých. Každý region má své tradiční jídlo. Na Krkonošsku umí uvařit nejlepší kyselo, Domažlicko je známé svými tradičními koláči. Koláče jsou však typické také pro Valašsko. Valašské frgály jsou oblíbeným sladkým receptem, který je mezi hospodyňkami velmi žádaný. Pro recepty ale nemusíme jezdit pouze po České republice. Také za hranicemi vlasti se dají sehnat vynikající návody na to, jak připravit některé méně tradiční suroviny.

Každý stát, každá daná oblast se chlubí od nepaměti umem svých hospodyněk a nejlepších kuchařů. A lovci a lovkyně všemožných receptů a recepisů si toho jsou moc dobře vědomi a jásají nad vlivy dnešní globalizace, která umožňuje sehnat díky internetu téměř jakýkoliv recept a návod také z pohodlí domova.

30. 05. 2016

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Nejnovější diskutovaná témata

Skvělá služba (15. 08. 2014)
Bála jsem se bělení zubů, ale...
Testovací centrum (22. 04. 2014)
Ještě ne, ale mám to v květnu v...
Slyšel jsem spoustu názorů, že...